شرایط و نحوه اخذ نمایندگی از مجتمع آموزشی علم و صنعت جهرم

 

خدمات قابل ارائه از طرف مجتمع علم وصنعت جهرم به نماینده :

ارائه منابع آموزشی و دانش تجربیات

دروس فراوانی در دپارتمانهای متنوع مجتمع علم وصنعت جهرم در حال تدریس است ، برای این دروس منابع آموزشی فراوانی وجود دارد همانند سیلابس ، طرح درس ، نمونه سوالات آزمون ، نمونه تمرین ها و … همچنین راهنماهایی نیز جهت نحوه انتخاب و گزینش اساتید ، فرمها و روالهای کاری و اجرایی ، نحوه ارزیابی از عملکرد اساتید ، نحوه ارزیابی کیفی آموزش و سایر موارد مشابه بدیهی است نماینده مجتمع علم وصنعت برای دستیابی به این دانش گرانبها بایستی ضمن اخذ شرایط لازم ، توان خود را در پیاده سازی آنها به مجتمع ثابت نماید و نیز امانت دار این دانش باشد .

برگزاری کارگاه های آموزشی برای مدیران و پرسنل

جهت آشنایی کامل نماینده و مدیران آن با مجتمع علم وصنعت جهرم کارگاه های آموزشی برای آنها در نظر گرفته می شود که در مرکز اجرا می شود. در این کارگاه ها دانش و تجربه مدیران مرکز بطور کامل در اختیار نماینده قرار می گیرد .

همچنین نماینده مدیران و پرسنل آن از نزدیک و بطور ملموس با نحوه کار مرکز ، روالهای کاری ، آئین نامه ها ، فرمها و بخش نامه های سازمان آشنا می شوند و کلیه مدارک لازم در اختیار آنها قرار می گیرد .

ارزیابی از اساتید و برگزاری کلاسهای تربیت مدرس

کلیه اساتیدی که در نمایندگی تدریس می نمایند می بایست قبلا از نظر کیفی به تائید دپارتمان مربوطه در مرکز برسند و صلاحیت علمی آنها مورد بررسی و تائید قرار گیرد . برای افزایش سطح علمی اساتید کارگاه های تربیت مربی نیز مرتبا برگزار می گردد.

نظارت کامل کیفی و کمی بر عملکرد نمایندگی

ناظرین و بازرسین مجتمع بطور مرتب از نمایندگی بازدید بعمل خواهد آورد و از نظر کیفی بطور دقیق فعالیت نماینده را مورد ارزیابی قرار خواهند داد و نکات مثبت و منفی آن طبق روالهای موجود به نماینده اعلام خواهد داشت تا نماینده با رعایت آنها در جهت رشد ارائه خدمات کیفی به مشتریان گام بردارد

تعهدات نماینده

– رعایت باورهای بنیادی مجتمع و صداقت کاری

– ایجاد بستر فیزیکی مناسب و در خور شان

– ایجاد محیط کاری شاداب و دانش محور

– پیاده سازی موفق دوره های آموزشی طبق استاندارد ها

– ارائه کلیه خدمات و محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مجتمع

– قبول تعهد انجام حداقل کارکرد ماهیانه

– حضور کامل در جلسات ، تصمیمات و فعالیت های گروهی مجتمع

– همکاری کامل با ناظران کیفی مجتمع

– رفع و رجوع امور مربوط به اخذ مجوز از مقامات محلی

– تعاملات مالی بین مجتمع  و نماینده

– پرداخت حق امتیاز اخذ نمایندگی توسط نماینده

نماینده به منظور عضویت در خانواده مجتمع علم وصنعت و برخورداری از مزایای آن مبلغی را بعنوان حق امتیاز به مجتمع پرداخت می نماید . محاسبه حق امتیاز بصورت پارامتر یک می باشد و بر اساس مولفه هایی نظیر جمعیت شهری میزان توسعه یافتگی ومحرومیت استان ، وضعیت دانشگاهی و امثال آن برای هر شهرستان توسط جداولی که در برنامه Excel تهیه شده است محاسبه می گردد .

مبلغ حق امتیاز می بایست بصورت نقدی در هنگام اعطای موافقت اصولی پرداخت شده باشد و این مبلغ به هیچ عنوان قابل عودت نمی باشد.

با توجه به اینکه قرارداد نمایندگی بصورت یکساله تنظیم می شود و در پایان و در صورت رضایت طرفین تمدید می گردد ،‌ پرداخت مجدد حق امتیاز جهت تمدید لازم نخواهد بود .

پرداخت قدرالسهم آموزشی توسط نماینده

نماینده از محل درآمد شهریه ثبت نام به میزان ۲۰ درصد بابت قدرالسهم به مجتمع پرداخت خواهد نمود . این میزان در شش ماه اول همکاری شامل ۵ درصد تخفیف می گردد .

شهریه دروس با توجه به وضعیت هر شهرستان به تایید هر دو طرف می رسد و نماینده موظف است همان مبالغ توافق شده را اعلام نماید . قدرالسهم نیز باتوجه به این مبالغ محاسبه خواهد شد .

ضمنا هرگونه تخفیف ، انصراف وعودت شهریه که مطابق آیین نامه های مصوب مجتمع انجام شود در محاسبه قدرالسهم رعایت خواهد شد . هرگونه قرارداد آموزشی که نماینده با سازمانها ، شرکت ها و اشخاص ثالث عقد نماید که چه در محل نمایندگی و چه در خارج از آن اجرا شود نیز شامل محاسبه قدرالسهم خواهد گردید.

تعهد حداقل کارکرد آموزشی توسط نماینده

نماینده متعهد می گردد که اسناد مالی مربوط به حداقل کارکرد ماهیانه را به مجتمع بپردازد.

شرایط لازم برای دریافت نمایندگی

– داشتن تجربه کافی و مفید در زمینه فعالیت های آموزشی(حداقل ۴ سال مدیریت مراکز آموزشی)

– داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای مدیریت مسئول نمایندگی

– داشتن مجوزهای آموزشی و فعالیت های مرتبط

– دارا بودن توان مالی مناسب

– همسو بودن افکار و عقاید و ایدیولو‍ژی کاری

– داشتن شرایط متعارف عرفی و اجتماعی

– آشنایی کافی با مجتمع و فعالیت های آن

– قبول تعهد حداقل کارکرد ماهیانه

ماهیانه

مجتمع توقع دارد که نماینده در هر شهرستانی ،‌بنا به وضعیت آن شهر ،‌ برآوردی از رشته های آموزشی قابل اجرا در آن شهر و نیز تعداد دانش پذیران آن رشته ها را تهیه نماید. (نام دوره – میانگین شهریه دوره – تعداد نفرات – جمع شهریه دریافتی)

جمع کل

برآورد فوق برای هر سال کاری تهیه می گردد . این برآورد در وهله اول نشان دهنده شناخت نماینده از مجتمع و دوره های آن و نیز از شهرستان خود می باشد .

باتوجه به اینکه بدیهی است هیچگاه برآوردها در عمل به حقیقت کامل نمی پیوندد ، طرفین این برآورد را بررسی و حداقلی را برای آن توافق می نمایند که این حداقل کارکرد میزانی است که نماینده قبول می نماید که حتما انجام شود .

نماینده مبلغ قدرالسهم مربوط به حداقل کارکرد و با تقسیط ۱۲ ماهه به مجتمع می پردازد .

در صورتی که کارکرد واقعی در پایان نیم سال قراردادی بیش از این حداقل باشد ، میزان قدرالسهم مابقی نیز توسط نماینده پرداخت می شود اما اگر متاسفانه کارکرد کمتر از حداقل شد مجتمع مبلغی را عودت نخواهد کرد .

بدیهی است مجتمع تمام تلاش خود را جهت همکاری با نماینده انجام خواهد داد تا نه تنها حداقل کارکرد فوق بلکه بیش از برآوردهای انجام شده نیز فعالیت آموزشی بدست آید .